Jak szybko odmienić wnętrze?

Kiedy spędzamy w jakimś wnętrzu mnóstwo czasu, szybko może się okazać, że jego wystrój nas nie zadowala, czasami trzeba błyskawicznie dopasować mieszkanie do okoliczności lub potrzeb. Niestety szybko rezygnujemy ze zmian, gdyż wydaje nam się, że na pewno będą się one wiązały z wysokimi kosztami. Nic bardziej mylnego – największy wpływ na odbiór wnętrza mają kolory i dodatki. Współczesne farby pozwalają na szybkie i całkowicie bezinwazyjne przemalowanie wnętrza, gdyż dobrze kryją, delikatnie pachną i błyskawicznie schną.

Jeżeli jednak kolor nie wymaga odświeżenia, lub też nie macie akurat możliwości jego zmiany, to pomogą wam naklejki. Nowoczesny design i kolorystyka pozwoli wam błyskawicznie ożywić wnętrze. Możliwości są ogromne – od małych wzorów geometrycznych bądź florystycznych po duże obiekty. Można je dopasować do każdego wnętrza i pomieszczenia. W modernistycznym salonie sprawdzą się proste jedno lub dwutonowe motywy roślinne na przykład drzewo lub kwiat.

1404292499-163Tego typu ozdoby ścienne idealnie nadają się do tego, by szybko dopasować pokój dziecinny do wieku naszej pociechy. Warto się więc zdecydować na uniwersalne meble, które będą rosły wraz z dzieckiem i neutralny kolor ścian, a całość ożywić dodatkami. Idealnie nadają się do tego na przykład zegary-naklejki na ścianę. Różowy króliczek na pewno ucieszy dziewczynkę, a chłopiec oszaleje na punkcie Spidermana. Co więcej taka ozdoba zachęci dziecko do nauki odczytywania czasu.

Urządzając wnętrze nie możemy zapominać o tkaninach. To zasłony i poduszki sprawiają, że wnętrze nawet to minimalistyczne staję się przytulne. Odpowiednio dobrane kolory i niestandardowe pomysły (na przykład abażur lampy ozdobiony unikalnym motywem) sprawią, że wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju. Bardzo ważne są także inne dekoracje wnętrz – obrazy lub oprawione plakaty, a także bibeloty. Dobrane kolorystycznie do reszty ozdób stworzą zgraną kompozycję.

modern kitchen interiorWydawać by się mogło, że pomieszczeniem, którego odmiana wymaga największego wkładu finansowego będzie kuchnia. Nic bardziej mylnego – wystarczy wymienić wyposażenie – utensylia kuchenne w intensywnym energetycznym kolorze, pasujące podkładki i kilka kubków na stojaku sprawi, że kuchnia będzie wyglądała zupełnie inaczej. Warto też uporządkować wygląd lodówki, pomogą wam eleganckie magnesy bardzo modne w tym sezonie. Na szczególną uwagę zasługują magnetyczne ramki na zdjęcia, które nie tylko pięknie wyglądają, lecz także ochronią zdjęcia przed zniszczeniem. A co najważniejsze odmiana kuchni zajmie tylko kilka minut.

Tak więc odmiana wnętrza nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Kilka sprytnych trików pozwoli błyskawicznie odmienić wnętrze, tym bardziej, że wszystkie nie zbędne rzeczy możecie znaleźć w naszej ofercie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *